تاریخچه گربه هیمالین

تاریخچه گربه هیمالین به خوبی شناخته شده و مستند شده است. پرورش تجربی Himalayans در ایالات متحده و انگلستان در اوایل سال 1920 زمانی که گربه نژاد پرشین و نژاد سیامی با هم پرورش داده شد انجام گرفت، اما شناخت واقعی به عنوان یک گربه خالص تا سال 1957 در ایالات متحده آمریکا به طول انجامید. نام هیمالیا به دلیل الگوی پوششی آنها که شبیه به خرگوش و بز با رنگ مشابهی در آسیا بودند ، برگرفته شده است. گربه هیمالین اولیه بیشتر شبیه سیامی بود، اما در حال حاضر سر و نوع بدن بیشتر شبیه به گربه پرشین میباشداین نژاد در سال 1960 به عنوان یک نژاد مجزا در نظر گرفته شد.


معرفی گربه نژاد هیمالین ( Himalayan ) معرفی گربه نژاد هیمالین ( Himalayan )

ظاهر گربه هیمالین

هیمالین یکی از محبوبترین گربه های ترکیبی با نژاد پرشین میباشد.آنها دارای ساختار سنگین و پوششی ضخیم مانند پرشین هستند اما از لحاظ رنگ بندی مانند گربه سیامی میباشند.یکی از ویژگیهای بارز آنها رنگ چشم آبی زنده میباشد.آنها دارای چشمان بزرگ ، بینی کوتاه و گوشهای کوچکی میباشند و بدنشان دقیقا مشابه گربه پرشین میباشد اما با نقطه های رنگی مثل سیامی.آنها دارای رنگ بندی گسترده ای هستند که بارزترینشان sealpoint ، blue point ، chocolate point و lilac point میباشد. رنگهای دیگر عبارتند از red point ، cream point ، tortie point ، blue-cream point ، chocolate-tortie point ، lilac-cream point ، seal-lynx point ، blue-lynx point ، chocolate-lynx point و lilac-lynx point.


معرفی گربه نژاد هیمالین ( Himalayan )

خلق و خو وشخصیت گربه هیمالین

به طور کلی گربه هایی آرام و متین، خانگی ، دوست داشتنی هستند با این حال برخی از آنها را بسیار لجوج میباشند. آنها از غریبه ها می ترسند و می توانند به راحتی به سرقت بردن وسایل منزل را یاد بگیرند .آنها با محبت کردن غریبه ها بسیار مجذوب غریبه ها میشوند.آنها بیشتر به عنوان گربه هایی که در مکانهای سرپوشیده وجود دارند، نگهداری میشوند.


معرفی گربه نژاد هیمالین ( Himalayan )

بهداشت، درمان و طول عمر گربه هیمالین

این نژاد به علت تحت فشار قرار داشتن صورت مستعد ابتلا به مشکلات چشمی و دندانی میشوند. آنها معمولا ترشحات چشمی دارند ، زیرا مجاری اشک آنها به راحتی می تواند مسدود شود.تحت فشار قرار داشتن فرم صورت آنها نیز می تواند باعث تبدیل شدن به دندان های پر ازدحام شود که ممکن است نیاز به مراقبت بیشتری در دندانها داشته باشند. آنها با زندگی کردن در داخل خانه طول عمر نسبتا طولانی حدود 14 تا 15 سال خواهند داشت.موهای بلند و ضخیم آنها نیاز به شانه کشیدن روزانه و منظم دارد.استحمام هفته ای یکبار توصیه میشود.


معرفی گربه نژاد هیمالین ( Himalayan )

تغذیه گربه هیمالین

رژیم غذایی مشتمل بر گوشت تازه پخته شده و پنیر و سبزیجات تازه برای این نژاد مناسب میباشد.
تولیدمثل گربه هیمالین

در هر زایمان حدود 3 تا گربه و گاهی 6 تا 8 بچه بدنیا می آیند.


معرفی گربه نژاد هیمالین ( Himalayan ) معرفی گربه نژاد هیمالین ( Himalayan )